Τη συγκρότηση του νέου Διοικητικού Συμβουλίου ανακοίνωσε η Εταιρεία ALPHA TRUST ΑΝΩΝΥΜΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗΣ ΑΜΟΙΒΑΙΩΝ ΚΕΦΑΛΑΙΩΝ ΚΑΙ ΟΡΓΑΝΙΣΜΩΝ ΕΝΑΛΛΑΚΤΙΚΩΝ ΕΠΕΝΔΥΣΕΩΝ.
Συγκεκριμένα, η εταιρεία γνωστοποιεί στο επενδυτικό κοινό ότι εκλεγέν με την από 17.06.2020 απόφαση της Γενικής Συνέλευσης των μετόχων της, το Διοικητικό Συμβούλιο συγκροτήθηκε εκ νέου σε σώμα, την 29.06.2021 και εν συνεχεία την 30.08.2021.
Το νέο ΔΣ έχει ως εξής:
1. Φαίδων-Θεόδωρος Ταμβακάκης, Πρόεδρος Δ.Σ., εκτελεστικός
2. David-Phillip Gibbs, Αντιπρόεδρος Δ.Σ., μη εκτελεστικός
3. Χριστόδουλος Αίσωπος, Διευθύνων Σύμβουλος, εκτελεστικός
4. Γεώργιος Καμπάνης, Μέλος Δ.Σ., ανεξάρτητος μη εκτελεστικός
5. Ιωσήφ Παπαδογιάννης, Μέλος Δ.Σ., εκτελεστικός
6. Αγγελική Χατζηδάκη, Μέλος Δ.Σ., μη εκτελεστική
7. Αγνή Λεβή, Μέλος Δ.Σ., ανεξάρτητη μη εκτελεστική
Επίσης, με την ίδιες ως άνω (από 29.06.2021 και από 30.08.2021) αποφάσεις του Διοικητικού Συμβουλίου ανατέθηκαν αρμοδιότητες και εξουσίες εκπροσώπησης σε μέλη και μη μέλη του Διοικητικού Συμβουλίου.