Εκτός Ολυμπιακών Αγώνων στο απλό η Μαρία Σάκκαρη

Newsroom
Viber Whatsapp Μοιράσου το
Η Μάρτα Κόστιουκ πραγματοποίησε εξαιρετικό παιχνίδι απέναντι στην Μαρία Σάκκαρη και σε συνδυασμό με τα λάθη της Ελληνίδας πήρε την πρόκριση στα προημιτελικά των Ολυμπιακών Αγώνων στο Παρίσι με νίκη 4-6, 7-6(5), 5-7.

Την πρόκριση στα προημιτελικά των Ολυμπιακών Αγώνων στο Παρίσι, με νίκη 4-6, 7-6(5), 5-7, πήρε η Μάρτα Κόστιουκ, με την Μαρία Σάκκαρη να αποκλείεται στη φάση των «16» του απλού γυναικών του Ολυμπιακού τουρνουά τένις των Αγώνων του Παρισιού.

Η Μαρία Σάκκαρη ξεκίνησε μουδιασμένα το εναρκτήριο σετ, γεγονός το οποίο εκμεταλλεύτηκε στο μέγιστο βαθμό η Κόστιουκ. Η Ουκρανή βρέθηκε μπροστά με 3-0, κάνοντας δύο breaks και ένα hold. Η... απάντηση της Ελληνίδας ήταν ηχηρή και με 5-0 σερί έφτασε στο σημείο να σερβίρει για το σετ.

Η Κόστιουκ, όμως, αποδείχθηκε πολύ σκληρή για να χάσει το σετ στο σερβίς της Σάκκαρη κάτι το οποίο δεν κατάφερε να κάνει όταν η ίδια κράτησε τις μπάλες στα χέρια. Το 6-4 ήταν το σκορ στο σετ με το οποίο η Νο.7 του κόσμου πήρε το προβάδισμα στην αναμέτρηση.