Με μια μεγαλειώδη συγκέντρωση ξεκίνησε η προεκλογική εκστρατεία του Ερντογάν στην Κωνσταντινούπολη, στην οποία, μάλιστα, οι οπαδοί του τού αφιέρωσαν ένα ερωτικό τραγούδι της δεκαετίας του '70. Επιπλέον, το γήπεδο είχε στολιστεί με μια τεράστια φωτογραφία του Ερντογάν, όπως μετέδωσε από την Κωνσταντινούπολη ο ανταποκριτής του ΣΚΑΪ, Μανώλης Κωστίδης.
Οι στίχοι του ερωτικού τραγουδιού λένε: «Το ανάστημα σου μου αρκεί, τα μάτια σου μου είναι αρκετά, να μην σε αγγίξουν ο πόνος και η θλίψη. Το ανάστημα σου μου αρκεί, τα μάτια σου μου είναι αρκετά, να μην σε αγγίξουν ο πόνος και η θλίψη.Η καρδιά μου δεν θα σε εγκαταλείψει,μη φοβάσαι ο έρωτας μου για σένα δεν θα έχει τέλος, αν το επιθυμείς θα συνεχιστεί για πάντα. Πιστεψε με αυτός ο άνθρωπος θα σε αγαπάει για πάντα. Η καρδιά μου δεν θα σε εγκαταλείψει,μη φοβάσαι ο έρωτας μου για σένα δεν θα έχει τέλος, αν το επιθυμείς θα συνεχιστεί για πάντα. Πιστεψε με αυτός ο άνθρωπος θα σε αγαπάει για πάντα».
Διαβάστε περισσότερα στο reader.gr
Φώτο: Getty images