«Ασημένιος» ο Απόστολος Χρήστου στα 200μ. ύπτιο!

Newsroom
Viber Whatsapp Μοιράσου το
Μετά από μια φανταστική εμφάνισή του στον τελικό των 200μ. ύπτιο, ο Απόστολος Χρήστου πήρε τη δεύτερη θέση και κατέκτησε το ασημένιο μετάλλιο στους Ολυμπιακούς Αγώνες του Παρισίου!

Με χρόνο 1.54:82” κατέκτησε την δεύτερη θέση στον τελικό, χαρίζοντας το δεύτερο μετάλλιο στην Ελλάδα και μία τεράστια επιτυχία στην ελληνική κολύμβηση.

Μάλιστα ο χρόνος που πέτυχε αποτελεί νέο πανελλήνιο ρεκόρ!

Μετά την «πικρή» τέταρτη θέση στα 100μ., ο αθλητής του Παναγιώτη Βελέντζα πέτυχε αυτό που δεν μπορούσε κανένας να φανταστεί, σε ένα αγώνισμα στο οποίο -θεωρητικά δεν ειδικεύεται.

Την πρώτη θέση κατέλαβε ο Ούγγρος Χούμπερτ Κος με χρόνο 1:54.26.

Μητσοτάκης: «Μια στιγμή χαράς και υπερηφάνειας για όλες και όλους μας»

Συγχαρητήρια στον Απόστολο Χρήστου για το ασημένιο μετάλλιο που κατέκτησε στα 200 μ. ύπτιο στους Ολυμπιακούς Αγώνες στο Παρίσι έδωσε ο πρωθυπουργός Κυριάκος Μητσοτάκης σε ανάρτησή του στο Χ.

«Χίλια μπράβο στον Απόστολο Χρήστου για το πρώτο αργυρό μετάλλιο της πατρίδας μας στους Ολυμπιακούς του Παρισιού. Επέμεινε, πάλεψε, επέστρεψε και νίκησε! Μια μεγάλη δικαίωση για τον αθλητή μας, μια στιγμή χαράς και υπερηφάνειας για όλες και όλους μας.»

Ακολουθήστε το insider.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις από την Ελλάδα και τον κόσμο.